5 دستور صبحانه خوشمزه

5 دستور صبحانه خوشمزه برای روزهای تعطیل و وسط هفته، می‌تواند پیشنهادی عالی برای تمام کسانی باشد که می‌خواهند یک روز پرانرژی را آغاز کنند. دستورهای صبحانه می‌توانند به صورت گرم و سرد باشند و در چند دقیقه آماده شوند. در این مطلب از وبلاگ تاپ مارت از این 5 دستور صبحانه خوشمزه، بیشتر بخوانید.

از نظر خیلی‌ها، صبحانه مهم‌ترین وعده است و باید به بهترین شکل آماده شود. به همین دلیل برای انتخاب مواد غذایی مناسب برای صبحانه و ترکیب آنها بسیار مهم است. به همین دلیل رسپی‌های گوناگونی برای صبحانه وجود دارد که با توجه به ذائقه، فرهنگ و حتی آب و هوا می‌تواند تغییر کند. اما برخی دستورهای صبحانه هستند که برای بسیاری از افراد جذاب و دوست داشتنی‌اند و به نظر اکثر مردم، انتخاب مناسبی برای این وعده هستند. در ادامه این مقاله بیشتر درباره 5 رسپی عالی برای صبحانه بخوانید.

 

صبحانه انگلیسی

بی‌شک یکی از بهترین و پرطرفدارترین صبحانه‌ها، صبحانه انگلیسی است. این صبحانه به صورت گرم سرو می‌شود و معمولا از 5 تا 7 جز تشکیل شده است. بیکن از مهم‌ترین اجزای این صبحانه است. انگلیسی‌ها بیکن مخصوص به خود را دارند و در صبحانه اصلی‌شان از بیکن آمریکایی یا کانادایی استفاده نمی‌کنند. بیکن به سبب وجود نمک فراوان بسیار پرطرفدار است و می‌تواند صبحانه را عالی‌تر کند. پس از بیکن، باید تخم مرغ نیمرو شده، سوسیس، قارچ و گوجه فرنگی را هم گریل یا سرخ کنید. در نهایت با دو تکه نان تست و یک کاسه لوبیای پخته شده، می‌توانید بشقاب صبحانه انگلیسی‌تان را سرو کنید. این صبحانه حدود 1200 کالری دارد و به سبب وجود چربی و نمک، پیشنهاد می‌شود که این صبحانه را هفته‌ای یک بار تهیه کنید. هر چه که برای تهیه این صبحانه لازم دارید را می‌توانید از تاپ مارت تهیه کنید.

صبحانه انگلیسی

 

صبحانه فرانسوی

پیشنهاد دوم ما، یک صبحانه گرم و جذاب است که می‌توانید آن‌را در دسته صبحانه‌های فوری هم قرار دهید. برای تهیه صبحانه فرانسوی به چندعدد نان تست، شیر، وانیل، شکر و تخم مرغ نیاز دارید. حالا باید یک محلول خوش طعم که شامل شیر، وانیل، تخم مرغ و شکر است را تهیه کنید. بعد نان‌های تست را در این مخلوط بزنید و در نهایت آنها را در کره یا روغن سرخ کنید. صبحانه فرانسوی طعم دلپذیری دارد اما می‌توانید آن‌را با مربا، خامه و عسل هم سرو کنید.

 

 

املت قارچ

املت‌ها از جذاب‌ترین پیشنهادهایی هستند که می‌توان برای صبحانه سراغ‌شان رفت. املت طعم دلپذیری دارد و از آنجا که در آن از تخم مرغ و سبزیجات استفاده می‌شود، می‌تواند انرژی فراوانی را به بدن‌تان برساند. برای تهیه املت قارچ، به تخم مرغ، قارچ، پیاز و ادویه‌ها دارید. قارچ را خورد و آن‌را با تخم مرغ مخلوط کنید. سپس ادویه‌ها و در صورت دلخواه سبزیجاتی را نیز به مواد املت اضافه کنید. در یک ظرف مناسب روغن بریزید و بعد مایع املت را اضافه کنید. پس از آنکه یک طرف املت پخت، آن‌را برگردانید تا طرف دوم هم کاملا سرخ شود. املت شما حاضر است و می‌توانید آن‌را همراه با سبزیجات یا چند تکه میوه سرو کنید.

املت قارچ

 

پنکیک با عسل

اگر عاشق صبحانه‌های گرم هستید، دستور پخت پنکیک را از دست ندهید. پنکیک روش پخت ساده‌ای دارد و می‌توان آن‌را با مربا، عسل و... سرو کرد. برای تهیه پنکیک به تخم مرغ، آرد، وانیل، شیر و عسل نیاز دارید. ابتدا تخم مرغ‌ها را بشکنید و آنها را حسابی هم بزنید. سپس شکر، آرد و اگر خواستید کمی بیکینگ پودر را نیز اضافه کنید. در یک تابه مناسب روغن بریزید و بعد مواد پنکیک را با یک ملاقه یا قاشق بزرگتر داخل روغن بریزید. پنکیک‌ها را یکی یکی سرخ کنید و کنار بگذارید. بعد از آنکه پنکیک‌ها سرد شد، می‌توانید روی آنها عسل بریزید و یا با مربا و مارمالاد پنکیک‌ها را نوش جان بفرمایید.

 

اوتمیل

یک صبحانه رژیمی و جذاب می‌خواهید؟ اوتمیل برای خدمت رسانی آماده است. اوتمیل از ترکیب جو پرک پخته شده با هر چیزی، می‌تواند آماده شود. این صبحانه را می‌توانید از شب قبل آماده و آن‌را صبح، با خودتان به محل کار ببرید. برای تهیه اوتمیل، جو پرک را با شیر بپزید و آن را در ظرف مناسبی بریزید تا خنک شود. بعد از آن می‌توانید با میوه‌هایی مثل موز و تمشک، عسل و... اوتمیل خوشمزه و جذاب‌تان را تزیین کنید. اوتمیل یکی از رنگارنگ‌ترین و زیباترین صبحانه‌های دنیاست. در نتیجه اگر به طعم آن عادت کنید، می‌توانید آن‌را در هر کشوری بیابید.

اوتمیل

 

در این مطلب به بررسی 5 صبحانه جذاب پرداختیم که می‌توانند برای آغاز یک روز پر انرژی عالی باشند. صبحانه‌هایی که در آنها پروتئین، کربوهیدرات، فیبر و انواع ویتامین‌ها وجود دارد و می‌توانند به بدن‌تان انرژی فراوان برسانند. شما چه رسپی‌های دیگری را برای صبحانه سراغ دارید؟ فکر می‌کنید بهترین صبحانه برای آغاز روز چه چیزی می‌تواند باشد؟

تماس با ما

جهت ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نموده و برای ما ارسال کنید